+420 773 677 076 PO - PÁ 8.00 - 20.00 hod

Společenské šaty

Společenské šaty pro svatebčany

Byla jste pozvána na na svatbu - a nevíte, jaké šaty k této slavnostní příležitosti zvolit? Dovolte nám se podělit o naše zkušenosti. 

 

Nejprve – co bychom nedoporučovali.

 

V žádném případě nesmíte mít lepší šaty než má nevěsta. Proto nevolte raději žádné princeznovské šaty ve velkém stylu, to si mohou dovolit jen malé družičky, případně pokud si to vyloženě přeje nevěsta a máte její souhlas, kupříkladu jako svědkyně nebo dospělá družička. Taktéž nechoďte v čistě bílých šatech bez vzoru, ani v krátkých, ty by pak nevěsta mohla volit jako šaty popůlnoční. Pokud se jedná o letní svatbu, tak by šaty měly mít alespoň nějaký vzor, když už jsou světlé, aby bylo zcela zřejmé, že nejste nevěsta a že se jedná o letní šaty.

 

      Zřejmě nejvhodnější volbou na svatbu jsou koktejlové šaty či polodlouhé šaty, ale jistě nejsou zakázané ani dlouhé jednodušší šaty. Občas svatební dress code určí nevěsta a může nařídit, aby všechny dámy šly v dlouhých nebo krátkých šatech. Taktéž může určit barvu oblečení, což ale moc nedoporučujeme, není přece cílem, aby všichni svatebčané vypadali stejně a ladili k výzdobě na stole. A dovedete si pak představit ty nudné svatební fotky, kde jsou všichni stejní? Nebo naštvané kamarádky, které musejí jít v zelené a přitom ji ze srdce nenávidí? A to si je většinou ještě musejí zaplatit ze svého. Pokud se Vám líbí svatby v USA, kde družičky mají stejné šaty jako nevěsta jen v jiných barvách, měli byste vědět, že tam platí šaty družičkám nevěsta. Apelujeme na nevěsty – nenuťte Vaše svatební hosty jít v něčem, co nesnášejí, jen proto, že se to líbí Vám. Přece chcete, aby na Vaší svatbě byli všichni spokojeni, aby se cítili dobře, aby si to užili a ještě dlouho vyprávěli o tom, že to byl mejdan roku. Měli jsme v salonu mnoho znechucených svědkyní, kterým „kamarádka“ nebo sestra nevěsta vybrala šaty, i když ony osobně chtěly jít v jiných, ale nevěsta jim to zakázala. Doporučujeme, kupte si šaty dle sebe a nevěsty se neptejte, ale dbejte výše uvedeného, tedy ne bílé a ne příliš honosné.

                  

 

U dospělých družiček po americkém vzoru převládají buď šaty stejného střihu jen v jiných barvách, nebo naopak v různých střizích, ale stejné barvy. Populární jsou šaty světlejších barev, kupříkladu levandulové, lososové, korálové, žluté, béžové, mintové, tyrkysové, bledě modré nebo růžové.

 

Svědkyně si může dovolit šaty mírně honosnější, tudíž dlouhé, jen opět ne příliš okázalé, nesmíte zastínit nevěstu. Taky dbejte na to, že pokud musíte na svatbě jako svědek ještě leccos zařizovat, jak se Vám asi bude běhat v šatech s vlečkou nebo s bohatou sukní. Pokud budete jen sošně stát a usmívat se, není problém v takovýchto šatech jíti.

 

Maminka nevěsty nebo ženicha, familiárně přezdívaná jako svatební matka, by měla jít v šatech, které jí prostě budou slušet a budou dostatečně pro tuto funkci důstojné. Neměla by jít v černé, případně by takovéto šaty musely být v kombinaci se světlým kabátkem a světlými doplňky a šperky. Vhodnější barvy jsou ovšem opět světlejší, ale pokud máte bledou pleť a nebudete do šatů opálená, doporučujeme spíše výrazné barvy, abyste se v šatech neztratila. Nedoporučujeme halenku a sukni, přeci jen budete na všech fotkách a musíte reprezentovat, nejvhodnější jsou šaty koktejlové s rukávkem nebo na ramínka, jak se kdo cítí, případně s kabátkem, nebo i jednodušší dlouhé šaty.

 

V našem eshopu, který se zaměřuje především na dámské společenské a plesové šaty, okrajově i na svatební jednodušší šaty - www.spolecenske-saty.eu, naleznete stovky šatů skladem ihned k odeslání a za velmi příznivé ceny, a to jak pro velmi štíhlé dámy či slečny 34 XS, tak i pro baculky boubelky až do velikosti 56. Ke koupi jsou šaty pro svatební maminky s rukávkem nebo kabátkem, pro svatební hosty, družičky, svědkyně a i jednoduché svatební šaty pro nevěstu. A v nabídce je samozřejmě široká škála šatů plesových, šatů do tanečních, na promoce, k maturitě, do divadla, do opery či na pohřeb. Račte si vybrat. Pokud byste měli zájem o osobní návštěvu v našem salonu, objednejte se prosím. Budeme se na Vás těšit!

 

 

Abyste u Galamodino nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací, včetně informací o jejich odstranění naleznete zde

Souhlasím

X