+420 773 677 076 PO - PÁ 8.00 - 20.00 hod

Jak vybrat velikost košile

Postup měření

Pokud neznáte správnou velikost košile, je nutné provést měření plátěným krejčovským metrem a to nejlépe za pomoci druhé osoby. Typické označení velikosti košile je mezi 38 - 46 cm označující obvod krku a 170 - 200 cm určující výšku postavy.

1. Obvod krku

Pokud svůj obvod krku neznáte, můžete si jej sami změřit. Krejčovským metrem si změříte obvod krku pod úrovní ohryzku. Počet centimetrů pak odpovídá velikosti Vaší košile. 

 

Pokud vám má košile kolem krku správně padnout, pak byste mezi límec a krk měli vložit jeden prst. To platí zejména, budete-li ke košili nosit i kravatu. Pokud kravatu nosit nebudete, můžete si dovolit mírně volnější límec.

2. Obvod hrudníku

Měříme přes prsa, krejčovský metr by měl být veden vodorovně kolem těla. Opět ponechte vůli jednoho prstu.

3. Obvod pasu

Měříme přes největší obvod přes břicho. Stůjte uvolněně, zde se nevyplácí snižovat naměřené hodnoty. 

4. Délka rukávu

Pokud máte ruce standardně dlouhé, pak Vám bude pasovat standardní délka rukávu. Měří se po vnější straně od švu napojení rukávu k rameni ke konci manžety.

 

Máte-li delší ruce, pak zvolte prodloužený rukáv. Pokud chcete mít jistotu, že volíte tu správnou délku rukávu, jednoduše si změřte délku svých rukou. Opět použijte krejčovský metr a změřte délku od ramene k místu cca 1 cm nad spojnici palce a ukazováčku. Bude-li se tato délka blížit 68 cm, pak zvolte prodlouženou délku rukávu.

 

Pokud hledáte košili pro opravdu hodně vysokého muže s výškou okolo 200 cm, bude pravděpodobně nejvhodnější volit košili s prodlouženým rukávem. Ten měří až 72 cm. Společně s delším rukávem je delší i samotná košile. 

5. Střih košile

Ještě před několika lety jste střih košilí nemuseli vůbec řešit. S nástupem tzv. vyštíhlených střihů, kdy se košile stále více zužují, je dobré dát si pozor i na střih.

  • Klasický střih se vyznačuje tím, že je košile po stranách rovná. 
  • Košile s vyštíhleným (slim) střihem je po stranách vykrojená tak, aby zdůraznila štíhlejší figuru. Tento vyštíhlený střih je vhodný pro ty, kteří mají štíhlou až normální postavu.

 

 

Abyste u Galamodino nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací, včetně informací o jejich odstranění naleznete zde

Souhlasím

X