+420 773 677 076 PO - PÁ 8.00 - 20.00 hod

Vázání kravaty

Historie kravaty

Poprvé se kravata začala používat jako doplněk v pánské módě v období raného baroka. Její původ je spojen s třicetiletou válkou. Když chorvatský jezdci dojeli až do Paříže, jejich šátky uvázané kolem krku upoutaly pozornost pařížské společenské smetánky. Pařížská šlechta je začala napodobovat, tedy začali nosit šátky uvázané "a la Croat" což znamená "chorvatsky". Od baroka do dnešní doby kravata prošla vývinem. Měnil se její tvar, délka, šířka, materiál. Dnes se kravaty nejčastěji vyrábějí z polyesteru a hedvábí. Vzor může být potlačen na látce, ručně malovaný, nebo je vytkaný barevnou přízí.

Návod jak správně uvázat kravatu

Přinášíme Vám návod na správné vázání kravaty, druhy uzlů a jejich vhodné nošení ve společnosti a na společenských událostech.

Klasický uzel

  • Kravatu uchopíme širokým koncem do levé ruky. Široký konec kravaty by měl být delší o cca 30 cm než užší konec. Překřižte širší konec kravaty přes užší konec.
  • Široký konec kravaty provlékneme nahoru skrz oko, které nyní tvoří Vaše kravata, a poté ji vnější stranou vyvlékněte ven.
  • Široký konec kravaty protáhneme pod užším koncem a doprava, poté zpátky skrz oko kravaty a opět doprava tak, že široký konec kravaty bude naruby.
  • Přeložte široký konec kravaty přes přední část kravaty zprava doleva.
  • Protáhněte široký konec kravaty nahoru znovu skrz oko kravaty.
  • Protáhněte široký konec kravaty dolu skrz uzel v přední části.
  • Nyní použijte obě ruce k jemnému utažení uzle a jeho stažení nahoru k límci.

Uzel Windsor:

Ukázkové video vázání uzlu Windsor:

 

Abyste u Galamodino nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací, včetně informací o jejich odstranění naleznete zde

Souhlasím

X