+420 773 677 076 PO - PÁ 8.00 - 20.00 hod

Oblékání dle barevného typu člověka

Pokusíme se Vám dát drobné rady ohledně Vašeho typu: jaký jste barevný typ a které barvy Vám budou slušet nejvíce.

U ležérního oblečení se to dá zvládnout poměrně snadno. Ale ne vždy je člověk svobodný ve výběru svého oblečení, zvláště pokud se jedná o oděv do kanceláře nebo slavnostnější večerní oděv.

Zkusíme Vám dát několik tipů, při výběru kravaty je potřeba použít trochu odvahy. 

Čtyři barevné typy:

JARNÍ TYP

Většina mužů s blond vlasy a s modrýma nebo zelenýma očima a světlou zlatavou pletí. Tento typ upřednostňuje jasné a světlé barvy v jemném kontrastu. Vhodné jsou především teplé barvy jako je lososová, meruňková, hráškově zelená, tyrkysová a modrý akvamarín nebo jemná humrová.

LETNÍ TYP

Tento typ s popelavými blond vlasy a lehce namodralou pletí dává přednost decentním odstínům. Příliš lesklá nebo světlá kravata se nedoporučuje. Nejvhodnější  jsou chladné, kouřové tóny modré a šedé, barva růžového dřeva, levandulová, lilková a vínová.

PODZIMNÍ TYP

Podzimnímu typu se zlatohnědými až středně hnědými vlasy a zlatavým tón pleti sluší syté výrazné barvy, jako jsou červenohnědé, tomatově červená, olivově zelená, zlatožlutá, oranžová, měděná nebo nugátová hnědá.

ZIMNÍ TYP

Většinou tmavovlasý až černovlasý typ nebo s krásně bílými vlasy (které brzy šediví) si může jako jediný dovolit silné kontrasty jako černo – bílá, výrazné červené tóny stejně jako modré nebo tyrkysové.

 

Abyste u Galamodino nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací, včetně informací o jejich odstranění naleznete zde

Souhlasím

X